2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hygien-och städprodukter
Beskrivning: Hygien- och städprodukter för Sollefteå kommuns verksamheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115749:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33741100 Handrengöringsmedel, 33741200 Handkräm eller kroppslotion, 33741300 Handsteriliseringsmedel, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39832000 Diskmedel, 18424300 Engångshandskar, 33700000 Hygienartiklar