2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI gällande QF-PCR
Beskrivning: RFI/ Marknadesundersökning QF-PCR Syftet med RFIn är att göra en marknadsundersökning för att få en uppfattning om vilka IVDR-kit som finns tillgängliga på marknaden samt om de uppfyller regionens önskemål önskemål.
Intern identifierare: RFI gällande QF-PCR
Förfarandets viktigaste kännetecken: RFI/ marknadsundersökning
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000