2. Förfarande
Förfarande
Titel: Energianskaffning och leverans av förnybar elkraft
Beskrivning: Upphandlingen avser energianskaffning och leverans av elkraft till Uppsalahem AB inklusive dotterbolag.
Intern identifierare: 24/82
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbud