680668-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Tömning Dagvattenbrunnar Åstorps kommun 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning Dagvattenbrunnar Åstorps kommun 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar tömning av ca 3 350 dagvattenbrunnar som skall tömmas med olika tidsintervall. Avtalet avser även tömning av 2 st oljeavskiljare samt akuta stopp där även spolning och filmning kan behövas.
Intern identifierare24/152
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKrav