680685-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Anläggningsarbeten i utökad samverkan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnläggningsarbeten i utökad samverkan
BeskrivningAvsikten med upphandlingen är att kontraktera en entreprenör för utförande av Skellefteå kommuns planerade anläggningsarbeten, främst inom teknikområdena VA, mark och anläggning. Objekten kan vara belägna runt om i hela Skellefteå kommun och kan vara av varierande storlek. Projekt inom ramavtalet utförs i utökad samverkan med beställaren.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101310:Lot:1