680775-2023 - ResultatSverige-Linköping: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regional Anestesi (NrFit)
Referensnummer: UC-2022-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nervblockader - Epidural - Spinal - Regional anestesi och tillbehör
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden/positioner. Varje anbudsområde och/eller position utvärderas och tilldelas enligt information i kravspecifikationen.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1.Epiduralset
Anbudsområde 2. Epiduralnålar
Anbudsområde 3. Spinalkanyler
Anbudsområde 4. Nervblockader
Anbudsområde 5. Blockadset (CSE)
Anbudsområde 6. Injektionskanyl utan stickskydd
Anbudsområde 7. Kanyl Uppdragning med och utan filter för beredning av medicin
Anbudsområde 8. Sprutor
Anbudsområde 9. Proppar
Anbudsområde 10. Förlängningsslang
Anbudsområde 11. Bloodpatch
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141328 Epiduralnålar, 33171300 Epiduralset, 33172100 Anestesiutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen