Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling maskinresurs, skogsförvaltningen
Referensnummer: KS/2023:302
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malung-Sälens kommun bjuder in till att lämna anbud gällande Maskinresurs till skogsförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen