680925-2023 - ÄndringSverige-Sunne: Revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster - sakkunnigt biträde till kommunrevisionen, tillhörande bolag och stiftelser i Sunne
Referensnummer: UPH/2023:41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunrevisorerna i Sunne kommun och de kommunala bolagen inbjuder till att lämna anbud på uppdragen att vara sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder och beredningar samt som sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag och stiftelser.