See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyddskläder
Beskrivning: Leverantören ska, i enlighet med villkoren i Avtalet jämte tillhörande bilagor, leverera följande skyddsklädersortiment:A. Arbets- och varselkläderB. Handskar och skorC. Flamskyddade kläder Swedavia avser inte att byta ut alla plagg för personal som bär skyddskläder i och med denna upphandling utan de nya produkterna ska fasas in undan för undan när behov uppstår. Swedavia har i nuläget inget lager av skyddskläder som ska ingå i utfasningen. De behov som uppstår kommer alltså, även inledningsvis, att beställas ur den avtalade leverantörens sortiment.Dokumentation skall vara på svenska.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97926:Lot:1