See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licensspecialist och återförsäljare av programvaror och SAAS-tjänster
Beskrivning: PS-bolagen har behov av en partner som kan agera återförsäljare med specialistkompetens inom licenser och som kan tillhandahålla tjänster inom relevanta områden. Anbudssökanden ska bistå PS-bolagen vid anskaffning av olika programvaror på ett så kostnadseffektivt sätt som möjligt utifrån ett licensperspektiv och fungera som en partner som aktivt hjälper och stöttar oss. Anbudssökanden ska även förvalta våra inköp och vägleda oss till att göra rätt på bästa sätt.
Intern identifierare: SR2413
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: UTVÄRDERING