681028-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vapen, ammunition och tillhörande delar – Anti-Aircraft Gun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnti-Aircraft Gun
BeskrivningThe Swedish Armed Forces have asked the Swedish Defence Materiel Administration to procure 8 Anti-Aircraft Guns, as well as framework agreement for ammunition and a framework agreement for maintenance, including spare parts for Anti-Aircraft Gun.
Intern identifierare24FMVU3188
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
Ytterligare klassificering (cpv): 35322100 Luftvärnsartilleri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAnti-Aircraft Gun