Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt till Mittuniversitetet
Referensnummer: MIUN 2022/2610
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling för att tillgodose Mittuniversitetets behov av färsk frukt i fruktkorgar. För Mittuniversitetet är friskvård ett helhetsbegrepp för det som främjar god hälsa fysiskt, psykiskt och socialt. Genom ett ökat hälsomedvetande vill Mittuniversitetet stimulera till goda levnadsvanor men också till ökad trivsel och stärkt sammanhållning. Som ett led i detta arbete vill Mittuniversitetet kunna erbjuda sin personal färsk frukt på arbetsplatsen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fruktleverans Sundsvall
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
2400000 SEK