2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbeten för medicinska gaser
Beskrivning: Ramavtalet omfattar arbeten för Medicinskagaser på centralgassystem. Uppdragen sker främst inom vårdmiljö.
Intern identifierare: UPPH2025-00301
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45231200 Anläggningsarbete för olje- och gasledningar, 45231220 Konstruktionsarbeten för gasledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000