681092-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende utplanteringsväxter för stadens arrangemang med blommor under hela året
Referensnummer: SN-2022-1495
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, genom fastighets- och gatukontoret, inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning för slutligt tecknande av ramavtal avseende utplanteringsväxter för stadens arrangemang med blommor under hela året.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121000 Trädgårdsväxter, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen