68117-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse reparationer och underhåll – Mur- och putsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMur- och putsarbeten
BeskrivningUpphandlingen omfattar planerade och oplanerade fasadarbeten inom murning och putsning inom ÖrebroBostäders fastighetsbestånd.
Intern identifierare25/85
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45262320 Putsning och avjämning, 45262500 Murning och tegelläggning, 45262522 Murning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000