En ny 130 kV ledning, i form av dubbla parallella markkabelförband, etableras mellan Lerbäcken – Hertsöfältet
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44321000 Kabel, 44322000 Kabeltillbehör, 44322200 Kabelanslutningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen