68132-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av brandskyddsanläggningar och säkerhetsanläggningar
Referensnummer: KS 2022/1073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende besiktning av brandskyddsanläggningar och säkerhetsanläggningar.
Upphandlingen avser ramavtal med en (1) leverantör, förutsatt att en (1) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Ramavtal
Omfattning: ramavtal avseende besiktning av brandskyddsanläggningar och säkerhetsanläggningar.
Mängd: Ramavtal tecknas med  en (1) leverantör