See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för elevadministration för gymnasieskola och elevadministration, inklusive ansökan/antag och ekonomihantering, för vuxenutbildning
Beskrivning: Upphandling av system för elevadministration för gymnasieskola och elevadministration, inklusive ansökan/antag och ekonomihantering, för vuxenutbildning.
Intern identifierare: UAN 2024/00238
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamt för Del 1 och 2
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 Gymnasieskola
Beskrivning: Upphandling av system för elevadministration för gymnasieskola
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 Vuxenutbildning
Beskrivning: System för elevadministration, inklusive ansökan/antag och ekonomihantering, för vuxenutbildning.