681435-2023 - ÄndringSverige-Finspång: Cyklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklar, elcyklar och reparationer av cyklar
Referensnummer: KS.2023.0926
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av cyklar, elcyklar m.m. till anställda inom Finspångs kommun samt underhåll, service och reparation av cyklar som köps in under avtalstiden och på redan befintligt cykelpark. Upphandlingen avser även utbud av tillbehör, såsom lås, hjälmar och andra säkerhetsdetaljer.