681455-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Specialiserad lungsjukvård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NO-behandling 2023, SLL177
Referensnummer: FSN 2022-0338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121232 Specialiserad lungsjukvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av komplett NO-behandling. Detta inkluderar exempelvis, men inte begränsat till, distribueringsutrustning, kalibreringsgas för kalibrering, gasflaskor med NO-gas, förbrukningsartiklar, Förebyggande underhåll, support, utbildning samt logistikhantering inklusive frakt.
Den precisa omfattningen av efterfrågade Produkter framgår av Upphandlingsdokumenten.