Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Elektrisk patientsäng och sängbord
Referensnummer: 22/867
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings län inbjuder till hearing inför upphandling av produkter inom området Elektrisk patientsäng och sängbord. Sängen ska klara av att tvättas i vår automatiska tvättanläggning som finns på Sjukhuset i Eksjö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192100 Sjukbäddar, 33192130 Inställbara sängar med motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med denna hearing är att ge Region Jönköpings län information för att skapa ett tydligt upphandlingsdokument samt en bra bild över produkter, lösningar innovationer och anbudsgivare.