See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ljudtekniskt materiel
Beskrivning: Sveriges Radio upphandlar ramavtal för ljudtekniskt materie. Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) anbudsområden. Anbudsgivaren kan välja att offerera inom ett eller båda dessa anbudsområden. Utvärdering sker per anbudsområde. Anbudsområde 1 - Professionellt ljudmaterial Anbudsområde 2 - Broadcast Anbudsområde 3 - Utrustning för ljudtransport Anbudsområde 4- Matriser för lokal ljudinfrastruktur och utsändning
Intern identifierare: SR2415
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Sveriges Radio upphandlar ramavtal för ljudtekniskt materiel . Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) anbudsområden. Anbudsgivaren kan välja att offerera inom ett eller båda dessa anbudsområden. Utvärdering sker per anbudsområde. Anbudsområde 1 - Professionellt ljudmaterial Anbudsområde 2 - Broadcast Anbudsområde 3 - Utrustning för ljudtransport Anbudsområde 4- Matriser för lokal ljudinfrastruktur och utsändning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 1: Professionellt Ljudmatriel
Beskrivning: Se upphandlingsdok
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 2: Broadcast
Beskrivning: Se upphandilngsdok
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 3: Utrustning för ljudtransport
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 4: Matriser för lokal ljudinfrastruktur