681820-2023 - ResultatSverige-Huddinge: Hissinstallationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Replacementhissar och Modernisering av Hissar
Referensnummer: HB/2021:364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45313100 Hissinstallationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal med en leverantör per delområde: 1. Replacementhissar och delområde 2. Modernisering av hissar.
Anbudsgivare kan lämna anbud på båda delområdena men varje delområde kommer att utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42416100 Hissar, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen