681848-2025 - Resultat
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Projekt Slussen SN92 Bussterminal installationer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekt Slussen SN92 Bussterminal installationer
BeskrivningEntreprenad SN92 Bussterminal installationer bestående av entreprenaddelarna SN921 El och telesystem, SN922 Luftbehandlingssystem, SN923 Värme Sanitet Kyla, SN924 Sprinkler och SN925 Styr. Allt arbete kommer att utföras med modellbaserade handlingar som underlag. Omfattning av entreprenaden framgår av handlingar förtecknade i kod AFB.22.
Intern identifierareE2021-01747
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem, 45320000 Isoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45350000 Maskintekniska installationer, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51120000 Installation av maskinteknisk utrustning, 51220000 Installation av kontrollutrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning, 51611000 Installation av datorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProjekt Slussen SN92 Bussterminal installationer