2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hörselutrustning Stockholm stads grund- och gymnasieskolor
Beskrivning: Upphandlingen omfattar mobil hörselutrustning med mikrofoner och mottagare för elever med hörselnedsättning, att användas i undervisningen (främst i klassrum) enligt förutsättningarna i detta upphandlingsdokument med bilagor.
Intern identifierare: UTBF 2025/1548
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32340000 Mikrofoner och högtalare
Ytterligare klassificering (cpv): 32341000 Mikrofoner, 32342410 Ljudutrustning, 33180000 Funktionellt stöd, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hörselutrustning Stockholm stads grund- och gymnasieskolor