See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsarbeten Haninge Bostäder
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för ventilationsservicearbeten vid planerade och löpande underhållsåtgärder, mindre om- och tillbyggnader samt anpassningar i beställarens fastigheter. Entreprenören ska även tillhandahålla OVK-besiktningar samt efterföljande åtgärder för att uppnå en godkänd OVK. Servicebesök 2 gånger per år.
Intern identifierare: UPP-2024-00001
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 39563530 Ventilationskanaler, 42000000 Industrimaskiner, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 42512000 Installationer för luftkonditionering, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 45000000 Anläggningsarbete, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331211 Installation av ventilation utomhus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000