681978-2023 - ResultatSverige-Vetlanda: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil Tekniska kontoret
Referensnummer: UH-2023-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska kontoret i Vetlanda kommun avser att köpa en ny lastbil med chassi anpassat för anläggningsarbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattade inköp av 1 st Lastbil till Vetlanda kommuns Gata/park avdelning.