Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Bjuvs kommun
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarande avtal upphör vidårsskiftet 2017/2018 och denna anbudsförfrågan avser ett avtal under två plustre år på de tjänster som Bjuvs kommun behöver för att kommunensrevisionsuppdrag skall kunna utföras enligt plan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantören åtar sigatt leverera samtliga tjänster som erfordras för att revisionens arbete skallkunna genomföras enligt förfrågan.
Då avtalet är tänkt att löpa över en fem års period skall det vara möjligt för avropande myndighet att göra tilläggsbeställningar inom ramen för avtalet och denna upphandling.
(100 % i maximal utökning)