2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av krafttransformator - Station M70 Heden
Beskrivning: Köparen avser att köpa in två (2) 72,5/12 kV, 20/26MVA transformatorer till station M70 Heden. Denna leverans omfattar tillverkning, leverans, uppställning på nya fundament och montage till driftfärdigt skick av de nya krafttransformatorerna.
Intern identifierare: 25/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000