682050-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – DIS-avrop Kynnefjäll, Munkedal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS-avrop Kynnefjäll, Munkedal
BeskrivningLänsstyrelsen i Västra Götaland planerar att genomföra åtgärder för att restaurera myr i Kynnefjälls skogsallmännings naturreservat på fastigheten Krokstads-Hult Munkedal. Åtgärderna syftar till att återställa hydrologin på myren. Ytan som omfattas uppgår till ca 10 ha och är fördelat på 3 områden.
Föregående meddelande123456-2025
Intern identifierare512-27468-2025
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenAvrop från dynamiskt inköpssystem (DIS)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000