68206-2020 - ÄndringSverige-Gävle: El-, vatten- och energiverk
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Portföljförvaltning och El-kraftsleveranser
Referensnummer: RS 2019/747
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Portföljförvaltning och El-kraftsleveranser till Region Gävleborg.
Avtalstid
Avtalet avses träda i kraft 2020-03-09 och gälla till 2024-06-30, med möjlighet för Regionen upp till 2 års förlängning.
Leverans av El-kraft avses påbörjas 2020-07-01.
Eventuell förlängning meddelas senast sex (6) månader före avtalsperiodens utgång.