68207-2020 - ÄndringSverige-Kristianstad: Hälsovårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialiserad öppenvård
Referensnummer: 1900436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av specialiserad öppenvård inom specialiteterna urologi, endoskopi, hand och fot kirurgi samt öron-näsa-hals (ÖNH).