68209-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CRM-system
Referensnummer: ST2019-212/241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla ett CRM-system för KHST:s verksamhet med vissa tillhörande tjänster.
En övergripande beskrivning av efterfrågade tjänster framgår av övriga upphandlingsdokument.