Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Golv, Papptak, Plåt och Målning Bjuvs kommun
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261310 Plåtslageri
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadsförvaltningens fastighetskontor har ett kontinuerligt behov av hantverkstjänster för kommunens egna fastigheter. Denna anbudsförfrågan avser ett ramavtal under två plus två år förhantverkstjänsterna golv, papptak, plåt och målning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261214 Läggning av asfaltpapp, 45431000 Golv- och plattläggning, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörerna skall tillhandahålla aktuella hantverkstjänster till kommunen avseende fastighetsunderhåll och närliggande arbetsområden.