Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad för drift- och underhållsarbeten på broar inom Helsingborgs stad
Referensnummer: 833/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712310 Brodrift
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen består av drift och underhållsarbeten inkl. avhjälpande av akuta fel, brister och skador samt övriga ärenden enligt vad som anges i handling 11.1 Teknisk beskrivning broar daterad 2022-11-22. Underhållsprojekt på ingående delar inom objektet kan komma att ingå efter avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236250 Markanläggning för parker, 45442110 Målning av byggnader, 45452000 Utvändig rengöring av byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 63712300 Bro- och tunneldrift, 63712310 Brodrift, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen