2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service av hissar och garageportar
Beskrivning: Avtalet omfattar service och avhjälpande underhåll av hissar inklusive tillhörande dörrautomatiker och nödtelefoni samt automatiserade garageportar. Hela beställarens fastighetsbestånd, vilket består av cirka 325 hissar och 30 garageportar omfattas.
Intern identifierare: 2024-00260
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 44221240 Garageportar, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall tjänster