See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS-Avrop NR Komosse, Ulricehamn
Beskrivning: Länsstyrelsen i Västra Götaland planerar att genomföra åtgärder för att restaurera myr i Komosse naturreservat, Ulricehamns kommun. Ytan som omfattas uppgår till ca 8 ha och är fördelad på 3 områden (om alla områden blir av beror på kostnaden). Anläggande av dikespluggar planeras att genomföras mellan augusti 2025 och mars 2026.
Föregående meddelande: 123456-2024
Intern identifierare: 512-10537-2025
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS-avrop/Upphandling inom DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
Ytterligare klassificering (cpv): 92533000 Tjänster i naturreservat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000