682256-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Yrkespaket undersköterska
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelYrkespaket undersköterska
BeskrivningHuddinge kommun avser att upphandla ramavtal avseende utbildningsanordnare för utbildningar inom äldreomsorgen och funktionshinderområdet. Uppdraget avser egen regi inom Huddinge kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104544:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster, 80521000 Utbildningsprogram, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 80400000 Vuxen- och annan undervisning