682256-2025 - Resultat
Sverige – Snittblommor – Blommor, Blomsterarrangemang och hyra av växter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlommor, Blomsterarrangemang och hyra av växter
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal för blommor, blomsterarrangemang och hyra och skötsel av växter, köp av större växter inklusive tillbehör samt serviceavtal.
Intern identifierareV 2025/1305
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03121200 Snittblommor
Ytterligare klassificering (cpv): 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03451000 Växter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBlommor, Blomsterarrangemang och hyra av växter