682528-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av bottenaska inklusive transporter
Referensnummer: 22/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser omhändertagande av bottenaska inklusive transporter.
Tjänsten omfattar lastning, lossning, transport till behandlingsanläggning samt sortering och beredning av bottenaska i den form som den förekommer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513400 Bortskaffande av aska
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen