682560-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Upphandling - ramavtal gällande flygtekniska konsulter inom flygtrafiktjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - ramavtal gällande flygtekniska konsulter inom flygtrafiktjänst
BeskrivningLuftfartsverket (LFV) söker flygtekniska konsulter inom flygtrafiktjänst med minst 10 års erfarenhet inom projektledning/uppdragsledning/aktivitetsledning samt systemingenjör för CNS. Uppdraget omfattar såväl drift, förvaltning, ny- och ersättningsanskaffning, integration mm.
Intern identifierareÄ-2025-025272
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34962200 Flygtrafikledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000