682600-2023 - ResultatSverige-Motala: Diverse byggmaterial av trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slöjdvirke & Träslöjdsmaterial
Referensnummer: UH-2023-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal Slöjdvirke och träslöjdmaterial avsett att användas inom skolorna i Boxholm, Mjölby, Motala och Ödeshögs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Slöjdvirke
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44191000 Diverse byggmaterial av trä, 37800000 Hantverks- och konstmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Träslöjdsmaterial
Del nr: 2