682668-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Persondatorer – Skoldatorer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkoldatorer
BeskrivningUpphandlingen omfattar datorer till elever och pedagoger genom leasing under 33 månader, med möjlighet till privat utköp eller återlämning vid periodens slut, samt tillhörande support- och servicetjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30213000 Persondatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117885:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30213100 Bärbara datorer, 50320000 Reparation och underhåll av persondatorer