682677-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong – Kontorsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontorsmaterial
BeskrivningSwedavia upphandlar kontorsmaterial till samtliga tio flygplatser samt kontoret i Norrköping. Swedavia söker en leverantör som ska leverera varorna och tjänsten till samtliga orter. Leverantören ska även kunna leverera skåpservice till samtliga orter, till de verksamheter som har behov av detta. För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114305:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 30193000 Pärmar, mappar o. d., 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15842300 Sötsaker, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor