See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningar för webb och andra digitala medier
Beskrivning: Upphandlingen avser att upphandla tjänster inom digital utbildningsproduktion inklusive pedagogisk rådgivning till verksamheter i VGR. Tjänster som VGR kan avropa är hela produktioner, delar av produktioner samt revidering av hela eller delar av produktioner. Avropas via VGR Akademin.
Intern identifierare: RS 2024-05032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 80533100 Datautbildning, 80533200 Datakurser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (3)
Intern identifierare: 1593276
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation område A - Utbildningar för webb och andra digitala medier
Intern identifierare: 1656758