682804-2026 - Resultat
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – NUVA-0041 Norge-/Vänerbanan, Bdl 636 (projektering)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: NUVA-0041 Norge-/Vänerbanan, Bdl 636 (projektering)
Beskrivning: Projektering av ombyggnation/utbyte av 11 stycken vägskyddsanläggningar till nya med ALEX-teknik.
Intern identifierare: KOM-420123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: NUVA-0041 Norge-/Vänerbanan, Bdl 636 (projektering)