682916-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Revision – Revisions- och granskningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisions- och granskningstjänster
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för området Revisions- och granskningstjänster. Området omfattar fem anbudsområden (delområden): Finansiell revision, Forensic, Hållbarhet, Internrevision och avtalsuppföljning samt IT-revision. Med revisions- och granskningstjänster avses en noggrann granskning eller revision där kontroll av efterlevnad och avvikelser av regelverk, policys, lagar och avtalsvillkor sker.
Intern identifierare: Dnr 23.3-10337-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav och informationsfrågor
Intern identifierare: 1940665-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde Finansiell revision
Intern identifierare: 1940742-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Forensic
Intern identifierare: 1940743-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Hållbarhet
Intern identifierare: 1940745-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde Internrevision och avtalsuppföljning
Intern identifierare: 1940746-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde IT-revision
Intern identifierare: 1940748-5