2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Parkeringstjänster
Beskrivning: Upphandling av Parkeringstjänster. Leverantör ska åta sig att leverera ett fackmannamässigt funktionsansvar för alla typer av parkeringar, och i förekommande fall parkeringsgarage, med tillhörande tjänster enligt bilaga Tjänstebeskrivning. Leverantören ska under hela uppdraget följa Sveparks etiska riktlinjer (tillgängliga på Sveparks hemsida) samt Beställarens parkeringsstrategi (se bilaga). Beställarens övergripande målsättningar med parkeringsentreprenaden är: · God trafiksäkerhet, framkomlighet och tillgänglighet · En ordnad parkeringssituation · En god service genom rådgivning och upplysning om regler för parkering · En god betalningsmoral
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85656:Lot:1