682969-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Juridiska tjänster – Juridiska tjänster
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Juridiska tjänster
Beskrivning: Leverantören ska under avtalstiden erbjuda juristkompetens till kommunens förfogande inom åtta (8) delområden. Varje delområde utvärderas var för sig. Avtal kommer att tilldelas per delområde.
Intern identifierare: KS2024/426
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Samtliga delområden
Beskrivning: Juridiska tjänster
Intern identifierare: 1548999-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1: Miljörätt och VA-juridik
Intern identifierare: 1606839-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2: Entreprenadrätt
Intern identifierare: 1606840-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3: Bolagsrätt och associationsrätt
Intern identifierare: 1606843-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4: Avtalsrätt
Intern identifierare: 1606844-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 5: Socialrätt
Intern identifierare: 1606845-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Delområde 6: Fastighetsrätt och plan- och byggrätt
Intern identifierare: 1606846-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Delområde 7: EU-rätt, konkurrensrätt, upphandling
Intern identifierare: 1649360-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Delområde 8: Miljörätt
Intern identifierare: 1766669-8