682971-2024 - Resultat
Sverige – Avfallstransport – Farligt avfall, hämtning och slutlig omhändertagande
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFarligt avfall, hämtning och slutlig omhändertagande
BeskrivningUpphandlingen avser hämtning och slutligt omhändertagande av hushållens farliga avfall. Upphandlingen är en samordnad upphandling och omfattar Östra Göinge renhållnings AB, Affärsverken Karlskrona AB, VMAB Och Ronneby Miljö & Teknik AB.
Intern identifierare2023-07
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFarligt avfall, hämtning och slutlig omhändertagande